GYIK
Mi a coaching és mit csinál egy coach?
A coaching egy együttműkédésre épülő folyamat, amikor a coach segít a kiaknázatlan képességek felszínre hozatalában. A coach szerepe abban áll, hogy segítsen ügyfelének olyanná válni, amilyen lehetne valójában és amilyen lenni szeretne.
A coach legfőbb célja, hogy segítsen az ügyfélnek, hogy az segíthessen magán.
Mikor lehet szükségem coachra?
Bármilyen élethelyzetben, amikor úgy döntesz, hogy változtatsz, mert felismerted, hogy a jelenlegi úton nem éred el a célodat. Coachként partnerként segítelek téged, hogy elérd az eredményt és tartós változást idézz elő az életedben.
Pszichológus vagy coach - van különbség?
Bár mindkét hivatás képviselői segítenek az elakadásodból kimozdulni, de lényeges különbség van a két szakma között, amit talán a legegyszerűbb az "idő-tényezőn" keresztül megközelíteni.
A pszichológus a múlt történéseire koncentrál és ezek feldolgozásával segít neked a jelenben tisztán látni és megérteni, hogy mi "miért" történik veled. A változás egy hosszabb, terápiás folyamat eredménye képpen történik meg.
Ezzel szemben én, coachként abban segítelek, hogy a jelenlegi helyzetedből tudj elmozdulni az elképzelt jövő felé úgy, hogy rávezetlek a legoptimálisabb megoldásodra, vagyis a "hogyan"-ra. Egyúttal egy fejlődési pályára kerülsz és azáltal, hogy az általad elsajátított módszereket alkalmazod egy tartós változást idézel elő az életedben. A cél egy olyan érték teremtése, amivel segíteni tudsz önmagadnak a jövőben.
Tehát segítek, hogy segíthess magadnak.
Mi történik az első ülésen?
Az első ülésen elkezdjük a közös "útiterv" elkészítését annak tükrében, hogy mit szeretnél változtatni, miért fontos ez neked vagyis, hogy a változtatással milyen értéket szeretnél teremteni hosszútávon. Mindeközben hangolódunk és épül a kölcsönös bizalom.
Online vagy személyesen?
A coaching ülések egy nyugodt és zavartalan helyen történnek, ahol biztonságos körülmények között megnyílhatsz és olyan dolgokról beszélhetsz, amikről talán még senkinek. Ehhez praktikusan én biztosítom a helyszínt. Az online találkozónak sincs akadálya, amennyiben meg tudod teremteni magadnak a zavartalan környezetet az ülés idejére. Ezt előzetesen mindig egyeztetjük és rugalmasan kezelem az igényeidet figyelembe véve.
Hány ülésre lesz szükségem?
Az ülések száma tőled függ.
Attól, hogy milyen a problémád jellege és mértéke. Mennyi idő elsajátítanod az új technikákat, módszereket, melyeket használni tudsz majd önállóan nélkülem is, hogy a változás tartós legyen. A cél az önállóság és nem a függőségi viszony elérése. Mindez lehet 1-2 alkalom, de lehet több is. Én 4-5 találkozásnál többet nem javasolok, de Te dönthetsz úgy, hogy több alkalomra lenne szükséged.